Na hlavní stránku Motorestu E*59KontaktMapa stránek
Objednávky on-line
Rezervace on-line
Na hlavní stránku Motorestu E*59
Dnes je:
Svátek má:

Polski Deutsch Italiano English
Kniha přání a stížností
Konvertor měn

Jak pečovat o Váš automobil

Předkládáme Vám tipy, jak ochránit Vaše auto před nepříznivými povětrnostními vlivy, jak se vypořádat s konkrétními problémy a jak udržet Vaše auto stále čisté a výborném stavu.

Mytí vozidel v kartáčových myčkách

Jen málokteré firmy, které provozují kartáčové myčky, vyměňují mycí kartáče pravidelně. Silonové vlasce jsou na jejich koncích roztřepeny. Používáním se konce silonových vlasců obrušují a jejich ostré hroty pak působí na lak jako smirkový papír, která způsobují v laku vlasové škrábance. Při častém mytí vozidla vadnými kartáči se lak stává matným, je poškrábaný vadnými silonovými vlasci. Poškozený povrch laku má mnoho vlasových trhlin do kterých se usazují nečistoty. Mytí vozidel v myčkách s vadnými kartáči poškozuje lak vozidel, proto mytí v kartáčových myčkách nedoporučujeme. Pokud chcete zachovat výbornou kvalitu laku Vašeho vozidla, doporučujeme Vám byste vozidla umývali pouze v ručních myčkách nebo ručně vlastní silou a dobrými přípravky.

Ošetřete si Váš lak přípravkem MAFRA nebo SONAX. Po nanesení příslušného přípravku vznikne na laku vašeho vozidla velmi hladký, vysoce lesklý, polymerový film, který pomocí UV filtru zabrání oxidaci laku, nedovolí nečistotám proniknout do nerovností a škrábanců v laku a ochrání lak vozidla před dalším obrušováním. Při průměrném mytí vozu v kartáčových myčkách 1 krát měsíčně, ochrání přípravky MAFRA nebo SONAX lak Vašeho vozu zhruba po dobu 1/2 roku. Nejlepší metoda, jak umýt vozidlo bez poškození laku. Přinášíme Vám několik tipů, jak postupovat při mytí, pokud svoje vozidlo nepřenecháte odborníkům v ručních myčkách.

Co budete potřebovat k umytí vozidla:

 • Vlažnou vodu, ideálně hadicí napojenou na směšovací baterii.
 • Houbu s velkými póry, která udrží velké množství šamponu, nejlépe mořskou. Houba s malými póry zadržuje více špíny a písku, které mohou lak poškrábat.
 • Kvalitní přípravky na mytí laku, kol a skel.
 • Velkou jelenici na setření vody po umytí vozidla.
 • Staré noviny.

Mytí vozidla

 • Vozidlo, které chceme umýt musí mít lak chladný. V létě doporučujeme mýt auto ve stínu. Na rozpáleném laku vozidla od slunce se tvrdá voda rychle odpařuje a zanechává vodní skvrny, které se velmi těžce odstraňují.
 • Nikdy nepoužívejte saponáty určené pro domácnost. Tyto saponáty jsou velmi agresivní, mají příliš silné odmašťovací vlastnosti, okamžitě a dlouhodobě ničí lak. Používejte jen přípravky od renomovaných výrobců.
 • Začněte s koly. Použijte speciální prostředek na čištění kol, striktně dodržujte návod k použití. Jedná se o radikální chemikálii, proto vždy dokončete jedno kolo, než začnete mýt další. Důkladně opláchněte.
 • Zvýšeným tlakem navlhčit celou karoserii. Vodou uvolnit kusy bláta a špínu.
 • Šamponujte od střechy směrem dolů, často oplachujte. Časté oplachování je důležité zejména pokud používáte šampon s přírodními oleji. Oleje slouží ke snižování nebezpečí poškrábání. Jsou ale těžší než voda a pokud je neopláchnete, zanechají matný film.
 • Auto opláchněte proudem tekoucí vody z hadice.
 • Vodu z povrchu vysušte čistou vlhkou jelenicí.

Ochrana laku
Stáří auta je možné odhadnout podle laku vozidla. Lak je narušován saponáty, kartáči v myčkách, větrem, slunečním zářením, mrazem, chemicky udržovanými vozovkami, kyselým deštěm a dalšími vlivy okolního prostředí. Proto je zapotřebí lak vozidla chránit. Používáním přípravků MAFRA a SONAX zabezpečíte nejlepší ochranu Vašeho vozu. Přípravky obsahují průhledný, vysoce odolný film, který způsobí, že lak vozidla vypadá stále jako nový a udržuje si vysoký lesk. Přípravky MAFRA a SONAX odpuzuje vodu z laku, obsahují UV filtr, čímž zaručují stálost laku. Lak ošetřený přípravky na karoserie má zvýšenou odolnost proti mnoha vlivům, jako jsou sníh, sůl, prach, kyselý déšť, apod.

Plasty
Plasty trpí podobně, jako lak vozidla nebo jiné části. Jsou vystaveny nepříznivým vlivům, střídání teplot, UV záření, prachu, kondenzaci vlhkosti, soli, atd. Přípravky MAFRA a SONAX prodlouží životnost plastů, zajistí jejich elasticitu, udrží originální vzhled plastů. Plasty ošetřené příslušnými přípravky zredukují jejich údržbu na pouhé pravidelné otření vlhkým hadrem.

Tkaniny a kůže
Při častém používání vozidla se interiér vlivem různých zdrojů znečistí. Je nutné odstranit skvrny, někdy i nepříjemný zápach. Potahy sedadel, koberce i kůže jsou vyrobeny z mnoho druhů materiálů. Nabídneme Vám způsob, jak znečištění zabránit. Interiér Vašeho vozu ošetřený speciálními přípravky (koberce, sedačky, čalounění) jsou unikátní v tom, že nezmění fyzikální a vzhledové vlastnosti textilu nebo kůže (prodyšnost, hebkost, dermatologické vlastnosti), zabrání nečistotám, zejména kapalným, vsáknout se dovnitř látky. Takto ošetřený interiér vozidla se velmi snadno udržuje čistý. Rozlitá kapalina zůstane na povrchu, jednoduše ji odsajete papírovým kapesníčkem nebo savým hadrem. Bez náležité ochrany interiéru vozidla je odstraňování některých skvrn tvrdým oříškem.

Dutiny
Vozidlo je třeba proti korozí ochránit. Nejcitlivější místa jsou dutiny karoserie. Koroze na nikoho nečeká, začne vznikat v okamžiku, kdy se kov dostane do styku s vlhkostí a nedostatkem vzduchu. Koroze působí stále, my můžeme pouze omezit její šíření. Lze ji zpomalit přípravky proti korozi, které byly vyvinuty pro antikorozní ošetření dutin vozidla. Použitím jednoduchého zařízení, bez vrtání do karoserie, se v dutinách vytvoří velmi hustá mlha, která pronikne i do těch nejmenších škvírek a vytvoří dlouhodobý ochranný film. Z vozidla po ošetření přípravek nestéká po karoserii ani nekape na podlahu v vaší garáži. Ochrana dutin nevyžaduje žádnou speciální přípravu, lze ji provádět kdykoliv.

Motor
Speciální přípravky na motor se nanáší na čistý motor. Vytvořený film zabraňuje oxidaci hliníku, plastů i pryže a snižuje přechodový odpor elektrických kontaktů.

Jak se zbavit nepříjemných zápachů:

 • Pravidelně vyprazdňovat popelníky v autě.
 • Po jízdě zkontrolujte zadní sedadla, odstraňte zbytky potravin.
 • Pokud kouříte zavírejte popelníky
 • Pokud vozíte v autě psa nebo kočku, omývejte častěji vnitřní stranu skel a šamponujte koberce.
 • Čerstvě mletá káva nebo jedlá soda v krabičce pod sedadlem výborně absorbuje pachy.
Copyright © Motorest E*59 Všechna práva vyhrazena
Mapa stránek | Created by AVT design - tvorba www stránek

ABC Českého HospodářstvíNajisto.czAtlas.czCentrum.czSeznam.czMapy.czfirmyGoogleTOPlistjyxoBingSlužbyZDROJ.cz - katalog odkazůInternetový katalog obchodů a webových stránek - Bezva PortálZoohooJahhosprehledem.czLinkovníkNajdu.netSeznam stránekCZIN.euZóna.cz - katalog stránekPríma internetiTOP - Veřejný audit návštěvnosti stránekToplink - katalog odkazůkatalog.w-software.comDasi.czKatalog www stránekKatalog www stránekKatalogkatalogKatalog firem - HledejONCZ.NETKatalog web stránek Webatlas.czSeznam internetových obchodů, eshop, obchod, online - 4obchody.comkatalog www stránekŽebříčekeshopEuroseznamodskokKatalog HarryHotel E59firmy